Werkze.pl używa plików cookie. Kliknij przycisk akceptuj, aby ukryć tę wiadomość.

Fizjoterapeuta w Holandii

 

Fizjoterapeuta w Holandii

 

Fizjoterapeuta w Holandii to specjalista, do którego udają się prawie wszyscy. Większość z drobymi urazami sportowymi, przeciążeniami mięśni czy bólem kończyn i pleców. Chcesz wiedzić więcej na ten temat? Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy dlaczego warto zapisać się do fizjoterapeuty.

 

Różnice między Polską a Holandią

W Holandii fizjoterapeuta zajmuje się często pomocą pacjentom w pozbywaniu się bólu kończyn, pleców i przeciążonych mięśni. W Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do tego, żeby z takimi problemami odrazu iść do lekarza specjalisty. Tutaj jednak do lekarza specjalisty nie dostaniemy się ot tak, tu musimy zostać skierowani przez lekarza rodzinnego, który w przypadkach oczywistych skieruje nas tam odrazu, ale w większości przypadków, kiedy mowa o przeciążeniu woli skorzystać z porady fizjoterapeuty. Dzieje się tak dlatego, że fizjoterapeuta jest właśnie traktowany jako specjalista na tym polu, i niejdenokrotnie też wie więcej niż lekarz.

 

Jak zapisać się do fizjoterapeuty w Holandii

Na szczęście pacjent może zostać skierowany do fizjoterapeuty przez lekarza rodzinnego, ale może też sam się do niego zgłosić omijając rodzinnego. Wiele schorzeń, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza rodzinnego należy właśnie do fizjoterapeuty.

Są to ogólnopojęte problemy:

  • z bolesnym poruszaniem ramion, nóg, szyi, pleców itp.,
  • bóle pooperacyjne,
  • ból spowodowany przeciążeniem,
  • chroniczny ból,
  • wszelkiego rodzaju kontuzje.

 

Dlaczego fizjoterapeuta w Holandii jest tu tak popularny?

Dlatego, że pomoaga pacjentom w poradzeniu sobie z większością niegroźnych ale uciążliwych dolegliwości. Robi to w sposób jak najszybszy i najmniej inwazyjny. Również i tu zasada jest prosta, ciało leczone przez fizjoterapeutę dochodzi do siebie po serii ćwiczeń, a nie serii podanych lekarstw. Zazwyczaj trwa to od 3-6 tygodni. 

 

Czy ubezpieczenie w Holandii pokrywa koszty fizjoterapeuty?

Jeżeli jestś posiadaczem podstawowego ubezpieczenia to nie obejmuje ono usługi fizjoterapeuty. Jeżeli Twoje ubezpieczenie jest poszerzoną werjsą podstawowego to już pewnie tak choć nie całkowicie. Dlaczego? Dlatego, że często ubezpieczony musi zapłacić z własnej kieszeni za parę pierwszych wizyt, żeby reszta była całkowicie refundowana. Można też, wykupując polisę na kolejny rok, wykupić pakiet wizyt u fizjoterapeuty. Wtedy stawka miesięczna może być trochę wyższa, ale w zamian dostaje się np. 10 wizyt u fizjoterapeuty na rok.

 

Kto powinien zastanowić się nad pakietem fizjoterapeuty w ubezpieczeniu zdrowotnym w Holandii

Wszyscy Ci, którzy wykonują fizyczną (niekoniecznie ciężką) pracę, w której powtarzają codziennie te same czynności rękoma, nogami, i ci którzy dużo się schylają w pracy, itd. Przykładami będą: pracownicy szklarni, pracownicy wykonujący pracę z nożem, pracownicy szkólek leśnych, pracownicy taśm produkcyjncy, pracownicy załadunków itd.

 

Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty w Holandii

Jeśli zaczynasz czuć ból pleców, który sam nie przechodzi po 3-5 dniach to już wtedy należy się zgłosić do fizjoterapeuty. Często 2 lub 3 spotkania wystarczą, żeby doprowadzić dolegliwośc do zupełnego wyleczenia. Jest to inwestycja we własne zdrowie, a często też fizjoterapeuta pokazuje jak poradzić sobie w domu serią ćwiczeń następnym razem kiedy pojawi się ból.

 

Jacy inni specjaliści w Holandii wspierają fizjoterapeutę

Razem z fizjoterapeutami, którzy również mają swoje specjalizacje, pracują takie osoby jak: akupunkturzysta i osteopata, i fizjoterapeuci dla dzieci i niemowląt. Ci wspierają ich pracę i specjalizują się w konkretnych dziedzinach, np: osteopata dla niemowlaków, który pomaga w ustabilizowaniu kolek u maluchów, fizjoterapeuta od miednicy, który pomaga dojść pacjentkom do siebie po porodzie, albo fizjoterapeuta specjalizujący się tylko w urazach sportowych. Jeżeli fizjoterapeuta uzna, że potrzebujesz pomocy innego specjalisty to na pewno da Ci znać.